Natūrali kosmetika vaikui – tiesa ar tėvų klaidinimas

Vaikas vertas gero prausiklioPrekybos centrų ir mažesnių parduotuvių lentynose – gausybė kremų, losjonų, prausiklių šampūnų ir kitų kūdikių ir vaikų odos priežiūros priemonių. Kaip tėvams išsirinkti? Paprasčiausia kosmetiką savo mažyliui parinkti tiesiog pagal kainą arba pakuotės grožį. Taip ir elgiasi dauguma tėvų. Mama ir tėti, neapsigaukite – viliojančiomis spalvomis ir paveikslėliais papuoštuose buteliukuose gali slypėti prastas ir net pavojingas vaikui turinys. Medikai perspėja, kad įvairios vaikiškos kosmetikos priemonės skiriasi ne tik pakuote. Mediciniškai nepatikrinta, nesertifikuota kosmetika gali pakenkti vaiko odai.

Vaikas vertas tikrai geros kosmetikos

„Vaikų, ypač kūdikių, oda skiriasi nuo suaugusiųjų, jai reikia ypatingos priežiūros naudojant specialius vaikams skirtus prausiklius, losjonus ir kremus. Vaikams skirta kosmetika specialiai testuojama laboratorijose. Tai turi atsispindėti ir produkto etiketėje. Pakuotė turi būti paženklinta: aiškiai ir nedviprasmiškai nurodant, kad produkto sudėtyje nėra kūdikiams ar vaikams kenksmingų medžiagų. Taigi mama ir tėtis žinos, kad perka vaikui saugią kosmetiką „, – sako „Gedimino klinikos” gydytoja – dermatologė Jolanta Urbštienė.

Anot gydytojos, Europos Sąjungoje nėra vieningos vaikams skirtos kosmetikos sertifikavimo sistemos: gamintojai tai daro savo nuožiūra. Gamintojas, norintis kad vartotojas neabejotų jo kosmetikos tinkamumu mažyliams, užsako testą. Tyrimus atlieka teisę sertifikuoti turinti nepriklausoma institucija. Remdamasis jos pateikta išvada, gamintojas gali gaminį pažymėti ženkleliu, t. y. informuoti vartotoją, kad nepriklausoma institucija patvirtino, jog gaminys tinka vaikui.

Mama, racionaliai įvertink „ekologiją ir natūralumą”

Savo kosmetikąekologiška” dažnai pavadina gamintojai, kurių produktai nėra sertifikuoti kaip tinkami vaikams. Tai parankus būdas nukreipti tėvų dėmesį. J. Urbštienė pataria nesižavėti taip „pakrikštyta“ kosmetika: mat taisyklių, kokios sudėties produktus galima vadinti ekologiškais, nėra. Taigi gamintojai patys sprendžia, ar jų produktas vertas vadinti „ekologišku„.

„Ne viena mama mano, kad „ekologiškais”, „žaliais” ir „natūraliais” pavadinti produktai vaikui tikrai nepakenks, o „neekologiški” nėra saugūs. Vaikiškos kosmetikos etiketėje žodis „ekologiškas” gali būti ypatingai klaidinti. Ekologiškos medžiagos – dažnai tik dalis produkto sudėties. Net jei ant pakuotės nurodyta, kad 90 proc. ingredientų ekologiški, 10 proc. gali būti, pavyzdžiui, vaiko odą dirginantys dažikliai”, – perspėja dermatologė.

Garsūs kūdikių ir vaikų kosmetikos gamintojai žodžio „ekologiškas” paprastai nevartoja ir tėvų neklaidina. Bet kai kurie gamintojai sąmoningai išsisukdami nuo klinikinių testų akcentuoja „ekologiją” ir „natūralumą„. „Tėvai turi žinoti , kad „natūralu” ir „nekenksminga vaiko odai” nėra tas pats. Gamtinės medžiagos taip pat gali sukelti alergiją, dirginti odą ar net būna nuodingos. Taigi „natūralumo” įvaizdžiu gali būti maskuojama netinkama produkto kokybė „, – tvirtina gydytoja.

Kad mama neapsigautų

Kaip mažylio tėvams išrinkti tinkamą kosmetiką ? Gydytoja pataria atidžiai skaityti užrašus etiketėje ir ieškoti patvirtinimo, kad produktas patikrintas laboratorijoje ir sertifikuotas naudoti vaikams.

„Įprastinių šampūnų kūdikiams ir vaikams patikimumą įrodė ne vienas mokslinis tyrimas, o ši informacija aiškiai pateikiama etiketėje. Taigi mama ir tėtis turėtų vadovautis tokia informacija, o ne gundytis augalų pavadinimais ir žalia etikečių spalva „, – pabrėžia J. Urbštienė.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Facebook